Trojice českých reprezentantů se představila v sobotu 27. října na závodě Světového poháru v jihokorejském Tchongjongu. František Linduška dokončil na 29. místě, Jan Čelůstka finišoval na 48. příčce, Ondřej Olšar byl 52.

Na poloostrově Kosong čekaly české závodníky distance sprint triatlonu. 750 metrů dlouhé plavání se uskutečnilo ve zdejším přístavu. Kopcovitá cyklistika zahrnovala tři okruhy o délce 6,66 km, jejichž součástí byla dvě stoupání se sklonem 13 a 15 %. Běh čítal dva okruhy o délce 2,5 km s jedním 200metrovým stoupáním.

Po plavecké části si nejlépe vedl František Linduška, který na čelo závodu ztrácel ze sedmnácté pozice pouhých jedenáct vteřin. Jan Čelůstka byl 12 vteřin za svým reprezentačním kolegou, Ondřej Olšar ztrácel dalších osm vteřin.

Po cyklistické části dorazil do depa jako první balík 41 triatlonistů, kteří byli namačkáni do časového rozmezí sedmi sekund. Nechyběl mezi nimi ani Linduška, který tak šel do běhu s nadějí na dobré umístění.

Další dva čeští reprezentanti přijeli do depa ve druhé skupině, která čítala přibližně 17 závodníků a ztrácela na čelo závodu minutu a 20 sekund.

František Linduška si doběhl pro konečné 29. místo v čase 55:14 se ztrátou minuty a 18 sekund na vítězství. Jan Čelůstka finišoval v čase 56:39, které stačilo na 48. místo. Ondřej Olšar si do výsledkové listiny připsal čas 57:05, který znamenal 52. místo.

Zvítězil švýcarský závodník Max Studer.

Výsledky

Světový pohár, Tchongjong, 27. října 2018

Muži: 1. Max Studer (Švýc) 53:56, 2. Felix Duchampt (Fr) 53:57, 3. Eli Hemming (USA) 54:01 … 29. František Linduška 55:14, 48. Jan Čelůstka 56:39, 52. Ondřej Olšar 57:05