Čeští reprezentanti přidali na multisportovním mistrovství Evropy na Ibize do sbírky další tři medaile. V terénním triatlonu získali stříbro Pavlína Vargová a Tomáš Klimek. Jan Hron se stal mistrem Evropy v kategorii Age Groups M35-39.

Po dvou stříbrech, které získali Petr Velíšek (terénní duatlon) a Tomáš Svoboda (aquatlon) vybojovala druhé místo také juniorka Pavlína Vargová v terénním triatlonu. Juniorský závod velmi jasným způsobem ovládla Italka Marta Mendittoová, na kterou česká závodnice ztratila téměř dvě minuty.

Čtvrté stříbro pocestuje do Česka v rukách Tomáše Klimka, který ve věkové kategorii AG M50-54 ztratil pouhých devět vteřin na vítěze.

Zlatou medaili si z Ibizy odváží Jan Hron, nový evropský šampion v terénním triatlonu v kategorii M35-39.

V kategorii Elite startovali Jan Kubíček, který dokončil na 11. místě, Ondřej Petiška byl 26. (v kategorii U23 – 8. místo) a Jiří Kesl byl na 30. příčce (v U23 – 11. místo).

Adriana Klimková dokončila v kategorii Elite na 12. místě (v U23 – 5. místo).

Své zastoupení mělo Česko také mezi juniory. Adam Holoumoucký doběhl na desáté příčce, Petr Velíšek má ve výsledkové listině u svého jména nepopulární zkratku DNF.

Jak si vedli další čeští závodníci v kategoriích Age Groups?

Libor Vojtek – 7. místo / AG 30-34

Pavel Chren – 15. místo / AG 40-44