Česká triatlonová asociace je řádným členem Českého paralympijského výboru a stala se gestorem Národní sportovní agentury pro paratriatlon.

„Gestor se stává jediným oprávněným žadatelem pro uvedený sport a typ handicapu dle schválené Koncepce v dotačních výzvách vyhlášených NSA, zaměřených na podporu sportovní reprezentace ZPS a na podporu činnosti sportovních svazů ZPS a sportovních svazů v oblasti parasportu, pro specifický druh zdravotního postižení sportovců nebo pro specifický druh sportu pro ZPS,“ stojí v oficiálním rozhodnutí o přidělení gestorství.

Rádi ve svých řadách uvítáme další zájemce o triatlon z řad hendikepovaných sportovců. Nabízíme poradenství a informace pro začátečníky, plnou administrativní podporu pro zájemce o účast v soutěžích World triatlon a další.

ČTA je připravena zastupovat všechny hendikepované sportovce, kteří jsou již aktivními triatlonisty, nebo o provozování tohoto sportu jakkoliv uvažují nebo projeví zájem. S ohledem na specifické podmínky spojené s jejich hendikepem jsou zástupci ČTA připraveni spolupracovat a konzultovat daná specifika a podmínky se svazy a organizacemi, které mají s oblastí sportu hendikepovaných zkušenosti.

V případě dotazů a zájmu o další informace pište na adresu josef.rajtr@triatlon.cz

Přílohy