Česká reprezentantka Tereza Zimovjanová obsadila na závodu Světového poháru v marockém Tangieru 31. místo. Z vítězství se v neděli 1. října radovali Němka Lisa Tertschová a Francouz Pierre Le Corre.

Po 750 metrech plavání v moři vybíhala Zimovjanová na širokou písečnou pláž na 40. místě. „Plavecký výkon nic moc. Na kole jsem se v prvním okruhu snažila dotahovat, pak se ale spojilo několik menších skupinek a už se příliš nejelo,“ popsala Zimovjanová, která po 20 km cyklistické části sesedala ve skupině na 20. až 35. místě. Z ní si pak v přímořském letovisku doběhla pod modrou oblohou pro konečnou 31. pozici, ze které ztratila na vítězku téměř tři minuty.

„Nejsem spokojená. Nevím, jestli jsem letos zajela aspoň jeden dobrý závod, ale několik jich mám ještě před sebou, takže nic nevzdávám,“ vzkázala zklamaně česká reprezentantka, která letos celou sezonu bojuje se zdravotními problémy.

Už za týden se koná Světový pohár v Římě, kde budou závodit Petra Kuříková s Alžbětou Hruškovou.

Výsledky

Světový pohár, Tangier (Maroko), 1. října 2023

Ženy: 1. Lisa Tertschová (Něm.) 58:46, 2. Juan Noeliaová (Špan.) 58:58, 3. Tilda Månssonová (Švéd.) 59:02 … 31. Tereza Zimovjanová 1:01:45

Kompletní výsledky najdete zde.