Třetí díl poháru Ford Czechman Tour obstará tento víkend železňácký Moraviaman. V sobotu v sedm hodin ráno se téměř čtyři stovky triatlonistů ponoří do vody otrokovického Štěrkoviště, aby změřily své síly na vzdálenostech 3.8 km plavání, 180 kilometrů cyklistiky a běžeckého maratonu. Jedná se Mistrovství republiky v dlouhém triatlonu.
První ročník Moraviamana se jel v roce 2002, od té doby se koná každý rok bez přerušení. Jde o jeden z nemnoha závodů na ironmanské distanci u nás. „Tento závod beru jako jeden z vrcholů sezony. Na Czechmanovi jsem si dal jen štafetu, minulý víkend jsem otestoval rychlost na olympijské vzdálenosti v Plzni. Do Otrokovic se moc těším,“ říká před startem jeden z favoritů, rokycanský triatlonista Jan Šneberger. Společně s dalšími adepty na medailové posty, mezi které patří Jan Oppolzer, Lukáš Slatinský nebo Lukáš Krpec, se budou snažit sesadit z trůnu mnohaletého vládce tuzemských železňáků Petra Vabrouška. Ten na svém webovém portále vyhlásil útok na již třináctý titul republikového šampiona v dlouhém triatlonu. Letos má za sebou saharský maraton a Moraviaman bude jeho pátým letošním závodem na ironmanské vzdálenosti.
V ženské části startovního pole je největší favoritkou českobudějovická železná žena Petra Krejčová, která se do triatlonu vrátila po těžkém zranění z pádu z kola. Vloni zajela skvělý výsledek na havajském mistrovství světa, před dvěma týdny se vešla do první desítky mezi profesionálkami na těžkém Ironman Nice. „Dva týdny po MČR v Otrokovicích mám v plánu Ironman ve Frankfurtu a za další dva týdny v Curychu. Bude to zajímavé,“ mluví o svých závodních plánech jihočeská triatlonistka. Cestu za vítězstvím na Moraviamanovi jí bude chtít zkomplikovat šampionka z „půlky“ na Czechmanovi Simona Křivánková. Trio favoritek doplní Lenka Králová z Etriatlon Team, která se po zvažování účasti rozhodla postavit na start.
Start závodu je v sobotu ráno, prezentace a rozprava k závodu již v pátek večer. Kdo si nevěří na absolvování celé porce ironmanských kilometrů, může závodit ve štafetě. Více informací na www.moraviaman.cz a www.czechtriseries.cz

PR manažer ČTA