Předposlední podnik Českého poháru v terénním triatlonu se konal v neděli 22. července v Mostě. Nejrychleji si s tratí závodu Krušnoman Cross Triathlon – Classic poradili Ondřej Petr a Jana Brantlová.

Ze břehu krásného areálu Matylda se triatlonisté vydali na 1,2 km plavání ve stejnojmenném jezeře. Cyklistická část měřila 30 kilometrů a byla rozdělena do dvou okruhů. „Cyklistická sekce je skvělá. Žádné dlouhé silnice, hravé singltreky, je to nahoru-dolů. Baví mě to,“ řekl Ondřej Petr. Rovinatý desetikilometrový běh byl rozčleněn do třech okruhů.

Do závodu mužů nastoupila vedoucí trojice v pořadí českého poháru – Vojtěch Bednarský, Václav Holub i Ondřej Petr. Poslední jmenovaný byl po plavání na druhé pozici. „Na kole jsem se osamostatnil na čele hned na začátku a jel jsem celá dvě kola sám,“ líčil pozdější vítěz. „Věděl jsem, že za mnou jsou Venca Holub s Vojtou Bednarským. Čekal jsem, kdy mě dojedou, ale tentokrát se to nestalo. V cyklistice jsem si udržel asi minutový náskok. A nakonec jsem vedení udržel až do cíle,“ popisoval Ondřej Petr spokojeně.

Zvítězil v čase 2:23:10. Druhé místo obsadil s půlminutovým odstupem Vojtěch Bednarský, dvě minuty za vítězem dorazil do cíle bronzový Václav Holub.

Ženský závod rozhodl až běh

V závodě žen plavala nejrychleji Jana Brantlová, která měla před druhou Pavlínou Vargovou přibližně dvacetivteřinový náskok. „Na kole se Pája Vargová dostala přede mě, ale na konci druhého okruhu jsem ji zase docvakla. A tím jsem si začala věřit i na běh. Hned na začátku běhu jsem pak Páju utrhla a vedení už jsem si pohlídala,“ popsala závod ze svého pohledu Jana Brantlová, která zvítězila v čase 2:46:04. Druhá Pavlína Vargová ztratila 3 minuty a 42 vteřin. Bronz si z Mostu odvezla Lenka Cibulková.

Seriál CROSS TRIATHLON CZECHTRISERIES vyvrcholí v neděli Terénním triatlonem Hradec Králové.