Tábor se připravuje na mimořádný triatlonový víkend. V neděli 29. července se v jihočeském městě uskuteční: Evropský pohár juniorů, MČR žáků, MČR Elite, Akademické MČR a závod Českého poháru věkových kategorií.

Všechny startovní listiny včetně té pro Evropský pohár se rychle plní, a tak pořadatelé věří, že se poslední červencová neděle ponese ve znamení skvělého závodního dne.

Pro účastníky jsou zde důležité informace:

Pro závod Českého poháru není uplatňováno pravidlo vyřazení závodníka po případném dojetí o jedno kolo v cyklistické části, tzn.: Pokud bude závodník na trati cyklistiky dojet prvním závodníkem o jeden okruh, může pokračovat v závodu, ale nesmí blokovat předjíždějící závodníky! 

Další novinkou je požadovaná online platba startovného (do 24. července 2018) samozřejmě s jeho zvýhodněnou výší. Platba v hotovosti na místě bude možná, avšak s přirážkou. Proto pořadatelé všechny účastníky prosí o platbu startovného online přes platební systém, který poskytuje registrační systém www.czechtriseries.cz.

Pro start v Akademickém MČR je třeba se nejen nahlásit přes registrační systém ČTA (www.czechtriseries.cz)  do závodu své věkové kategorie, ale také na prezentaci důsledně nahlásit, že je účastník řádným studentem VŠ v České republice a prokázat se platným indexem či studentskou kartou ISIC. Akademici přihlášení do závodu mají startovné zdarma! Nemusí tedy provádět žádnou platbu.

Poslední prosba pořadatelů zní: přijíždějte do místa konání závodu včas a v „oknech“, kdy neprobíhají závody jiných kategorií. Parkování je v letošním roce po malé změně cyklistické části jiné než obvykle. V Táboře probíhá řada rekonstrukcí, takže běžná příjezdová trasa může doznat změn.