Ve slovenském Šamoríně se od 18. do 21. srpna uskutečnilo multisportovní mistrovství světa organizace World Triathlon. Při šampionátu v dlouhém triatlonu vybojoval Lukáš Kočař 12. místo, Šimon Koblížek byl v aquatlonu osmnáctý. A jak si vedli závodníci Age Groups?

V blízkosti trojmezí Slovenska, Maďarska a Rakouska se bojovalo o světové tituly. Luxusní resort X-BIONIC Sphere totiž nehostil „jen“ prestižní The Collins Cup s největšími hvězdami světového triatlonu z dlouhých tratí, ale také multisportovní šampionát organizace World Triathlon, jehož součástí byly závody v dlouhém triatlonu, aquatlonu a dlouhém aquabiku.

V elitních kategoriích mělo Česko dva zástupce – Lukáš Kočař bojoval o úspěch v dlouhém triatlonu a Šimon Koblížek v aquatlonu.

Na Kočaře čekaly netradiční distance, které připomínaly spíše závody ve středním triatlonu – 2 km plavání, 80 km cyklistiky a 18 km běhu. V plavecké části si český reprezentant připsal 26. nejlepší čas. Následně spoléhal na cyklistiku, která je jeho nejsilnější disciplínou, tentokrát se mu ale nevydařila podle představ, a tak přijel do druhého depa na začátku druhé desítky startovního pole. V běhu si pak zajistil konečné 12. místo v čase 3:22:52. Zvítězil Francouz Pierre Le Corre, který byl o 11,5 minuty rychlejší než Kočař.

V závodech Age Groups mělo Česko hned několik zástupců:

• Michael Pozdenkov – 7. místo / 4:00:12 / 25-29 Male
  • Jaroslav Hendrych – 4. místo / 4:05:13 / 45-49 Male
  • Libor Foukal – 10. místo / 4:27:38 / 45-49 Male
  • Daniel Stádník – 2. místo / 4:02:07 / 50-54 Male

Dan Stádník

V aquatlonovém závodě na distancích 1000 metrů plavání, 5000 metrů běh šel Šimon Koblížek z vody jako osmnáctý. V běhu si pak připsal 20. nejrychlejší čas, což mu stačilo na výsledný čas 30:39 a konečnou 18. pozici. Zvítězil Maďar Mark Dévay, který si první místo zajistil časem 28:54. V redukovaném pořadí závodníků do 23 let obsadil Koblížek 6. příčku.