Dva čeští reprezentanti se představili na závodu Evropského poháru juniorů v lotyšské Rize, který se konal 13. srpna. Jakub Marek obsadil 10. místo, Adam Skořepa byl čtyřicátý.

„O kvalitě startovního pole, ve kterém bylo poměrně dost závodníků z předních pozic evropského žebříčku, svědčilo i výrazně vyšší tempo závodu než před rokem,“ uvedl trenér Jaroslav Formánek. „Trošku zamrzelo, že trať plavání nebyla úplně regulérní, na což při startu velmi doplatili hlavně závodníci nastupující na start v druhé půlce startovního pole včetně Adama Skořepy. Pořadatelsky sice závod nedosahoval úrovně závodů ČP, ale konal se v pěkném prostředí a po sportovní stránce byl atraktivní a napínavý. Kubovo desáté místo v této konkurenci je velmi pěkné,“ dodal.

Jakub Marek měl nadosah dokonce lepší umístění, protože cyklistickou část zakončil v hlavní skupině, druhé depo opouštěl na 9. místě a následně dokonce atakoval 5. příčku. „Bohužel jsem 400 metrů před cílem dostal velkou krizi a dostalo se přede mě pět kluků. Z posledních sil jsem si ještě nakonec dosprintoval pro 10. místo. Závod hodnotím celkem kladně. Plavání, kolo i většina běhu se mi povedly, jen škoda té krize v posledních metrech závodu,“ řekl český juniorský reprezentant.

Kompletní výsledky najdete zde.