Čtyři víkendy, čtyři města, čtyři závody. Termínovou listinu vyplní v říjnu Český pohár v aquatlonu, který odstartuje v neděli 3. října v Praze a během tří následujících víkendů se uskuteční v Příbrami, v Českých Budějovicích a ve Zlíně.

Český pohár v aquatlonu se uskuteční po více než roční pauze, kdy se nemohl konat kvůli epidemii koronaviru. Loni byl zcela zrušen, vládní opatření pak neumožnila jeho pořádání ani letos v obvyklém jarním termínu.

Součástí seriálu jsou čtyři závody – Aquatlon Praha 11 (3. října), Aquatlon Příbram (10. října), Aquatlon České Budějovice (16. října) a Aquatlon Zlín (24. října). Do celkového pořadí se budou účastníkům započítávat tři závody, ve kterých si připíšou největší bodový zisk. Český pohár je přitom vyhlášen pouze pro věkové kategorie 16+, pro mladší účastníky jsou závody také otevřené, ovšem bez možnosti sbírat pohárové body.

V Příbrami se přitom bude závodit také o české tituly, o něž budou bojovat všechny věkové kategorie od žactva i triatlonové kluby, které jinak nebudou v rámci poháru hodnoceny.

Celý seriál otevře 7. ročník Aquatlonu Praha 11, který se uskuteční v plaveckém areálu Jedenáctka a blízkém Parku u Chodovské tvrze. V dospělých kategoriích čeká na účastníky 400 metrů plavání v krátkém bazénu a následně běh o délce 5200 metrů, do kterého se budou vydávat Gundersenovou metodou.

Na startovní listině figuruje i trojice reprezentantů, kteří budou největšími favority závody – Tomáš Zikmund, Lukáš Červenka a Filip Václavík.

První starty jsou naplánovány na 9:30 hodin, dospělé kategorie zahájí plaveckou část v 11 hodin.