Nový ročník Českého poháru v aquatlonu odstartoval v neděli 3. října na pražském Chodově, kde se konal Aquatlon Praha 11. Vítězství si připsali reprezentant Tomáš Zikmund a Alina Blašková.

Plaveckou část závodu mužů zvládl nejrychleji David Lahoda, který si na 400m trati v krátkém bazénu Sportovního centra Jedenáctka připsal čas 4:14,2. V sedmi vteřinách za ním ovšem dohmátla trojice největších favoritů – triatlonoví reprezentanti Tomáš Zikmund, Lukáš Červenka a Filip Václavík.

Běžecká část o délce 5200 metrů se uskutečnila ve sluncem prozářeném Parku u Chodovské tvrze, kde se závodilo na asfaltových i přírodních stezkách. Lahoda brzy o své vedení přišel a na čele běžela trojice reprezentantů. „Dvě kola jsme se střídali a běželi jsme na pěkný čas. Pak Filip lehce nastoupil, my jsme s Lukášem zareagovali a od té chvíle se naopak neběželo. Koukali jsme po sobě a čekali, kdo první nastoupí. Na posledním kiláku jsem to zkusil já a kluky jsem utrhnul,“ popsal závod Zikmund, který zvítězil v čase 20:58,8. Druhý finišoval Lukáš Červenka a třetí byl Filip Václavík.

V závodě žen plavala nejrychleji Petra Dvořáková z brněnského Konrad Tools Teamu. Svůj desetivteřinový náskok z bazénu ale nedokázala hájit dlouho. Na první pozici se brzy propracovala druhá nejrychlejší plavkyně, kterou byla Alina Blašková. Vedení si dokázala pohlídat až do cíle, kterým proběhla s náskokem 37 vteřin na druhou Nikolu Procházkou. Třetím místem vstoupila do nového ročníku aquatlonového poháru Markéta Ficová.

Český pohár v aquatlonu pokračuje hned následující víkend – v Příbrami se bude 10. října závodit o pohárové body i české mistrovské tituly.

Výsledky

Aquatlon Praha 11, 3. října 2021

Muži: 1. Tomáš Zikmund 20:58, 2. Lukáš Červenka 21:21, 3. Filip Václavík 21:26

Ženy: 1. Alina Blašková 27:00, 2. Nikola Procházková 27:37, 3. Markéta Ficová 27:55

Kompletní výsledky najdete zde.