Tereza Zimovjanová vybojovala svou první medaili ve Světovém poháru! V jihokorejském Tchongjongu obsadila v sobotu 21. října fantastické 3. místo, čímž překonala své životní maximum. „Nemůžu tomu uvěřit, protože tu bylo docela nadupané startovní pole,“ smála se v cíli česká reprezentantka. Zlato získala Američanka Gwen Jorgensenová.

Zimovjanová se dostala v úplném závěru sezony do fantastické formy! Minulý týden obsadila v závodě Světového poháru v čínském Čcheng-tu 5. místo, čímž dosáhla na svůj nejlepší výsledek v kariéře. A nyní ho ještě překonala.

„Tenhle rok byl šílený kvůli všem těm zraněním a nemocem, co jsem prodělala. Teď mám ale strašnou, strašnou, strašnou radost! Ani tomu nemůžu uvěřit! Loni jsem tu byla třicátá, tak jsem z toho výsledku umazala nulu,“ vzkázala bezprostředně po závodu na distancích sprint triatlonu. „Ze tří závodů, co teď v Asii jedu, byl tohle jediný sprint, který mi sedí víc než olympijská trať. Tak jsem ráda, že se mi to podařilo využít.“

Na start přitom nešla v ideálním rozpoložení. „Byla jsem skoro celou noc vzhůru, podařilo se mi usnout přibližně na tři hodiny. Navíc jsem dostala menstruaci. A ještě byla opravdu velká zima, přibližně deset stupňů, takže se plavalo v neoprenu,“ popsala.

Po 750 metrech plavání šla z vody na 24. pozici, když na nejrychlejší závodnice ztratila 26 sekund. „Na kole jsme pak hodně pracovaly, abychom sjely první skupinu, což se nám naštěstí podařilo už na konci prvního ze tří okruhů, takže super,“ řekla k 20km cyklistické části.

Stejně jako v Číně vyšlo i tentokrát Zimovjanové skvěle druhé depo, po kterém šla do 5km běhu ve vedení. „V depu jsem kvůli té zimě ani necítila prsty u nohou, nešly mi nazout boty, ale stejně jsme vybíhaly první s Yuko Takahashi. Moc jsem nechápala, že jsem stále vepředu a pořád jsem si říkala, že nás někdo musí předběhnout. Přibližně kilák před cílem nás v kopečku předběhla Gwen Jorgensen. A Yuko se pak podařilo zrychlit,“ řekla Zimovjanová.

Zvítězila Gwen Jorgensenová. Zlatá olympijská medailistka z Ria a letošní vítězka Světového poháru v Karlových Varech triumfovala v čase 58:16. Druhá Japonka Takahashiová byla o čtyři vteřiny pomalejší, Zimovjanová zaostala za zlatem o sedm sekund.

Příští týden čeká českou závodnici ještě poslední závod z její asijské tour. O další úspěch bude bojovat na Světovém poháru v japonském Mijazaki.

Výsledky

Světový pohár, Tchongjong (Jižní Korea), 21. října 2023

Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 58:16, 2. Yuko Takahashiová (Jap.) 58:20, 3. Tereza Zimovjanová 58:23

Kompletní výsledky najdete zde.