Na závodě Evropského poháru v turecké Alanyi se v neděli 15. října představila dvojice českých reprezentantů. Alžběta Hrušková obsadila 33. pozici, Jakub Marek byl ve své pohárové premiéře mezi dospělými 39.

Na start závodu mužů se postavilo hned 69 triatlonistů! „Plavání byla celkem dobrá mela hned od startu, ale tentokrát mi to nevadilo a z vody jsem lezl na konci první skupiny,“ řekl Marek. „Kolo bylo velice zajímavé už díky tomu, že se přes 70 procent trati jelo po kostkách, které byly občas ještě mokré po dopoledním dešti. Na kole se pak sjelo všechno do jednoho velkého balíku. Na běhu jsem se první kilometr celkem trápil, nešlo mi to nějak rozběhnout, ale poté jak kdyby mě polili nějakou živou vodou na občerstvovačce, začal jsem postupně všechny závodníky, kteří mě za depem předběhli, sbíhat a předbíhat. Celkově z toho bylo 39. místo, s kterým jsem celkem spokojený, ale jsou tam pořád rezervy.“

Alžběta Hrušková šla z vody na 30. pozici se ztrátou necelé minuty na nejrychlejší závodnice z Velké Británie a Francie. Po kvalitním výkonu na kole ovšem ztrácela pozice v běhu, ve kterém si připsala jeden z pomalejších časů v rámci 51členného startovního pole a finišovala tak na 33. místě.

Kompletní výsledky najdete zde.