Světový pohár terénních triatlonistů XTERRA pokračoval poslední srpnový víkend na americké půdě. Česká triatlonistka Aneta Grabmüller si čtvrtým místem vylepšila osobní maximum.

Poslední zastávku série hostilo vysokohorské lyžařské středisko Beaver Creek. V nadmořské výšce 2400 m n. m. čekalo na závodníky 1500 m plavání, 24 km horského kola a 9 km běhu.

Česká reprezentantka Aneta Grabmüller opět potvrdila své plavecké kvality, když opouštěla vody nottinghamského jezera na čele startovního pole. Náročná cyklistická trať ale zamíchala pořadím a do druhého depa přijela Grabmüller na čtvrté pozici. V běžecké části se již nic neměnilo a nepopulární čtvrté místo patřilo české triatlonistce i v cíli.

Po závodě však u závodnice vracející se po mateřské pauze převládala spokojenost. „Předvedla jsem své maximum, na které momentálně mám. Stále mám především cyklistice tréninkové manko, ale s každým závodem se cítím lépe, takže se těším na závěr sezony,“ uvedla Grabmüller.

Druhým českým zástupcem ve startovním poli byl Adam Holomoucký, který obsadil 4. místo ve své věkové kategorii. Závod opanovala trojnásobná mistryně světa Lesley Patersonová a domácí Sullivan Middaugh.

Program terénních triatlonistů pokračuje již za 14 dní evropským šampionátem pod hlavičku ETU. V závodě mužů bude mezi favority patřit Lukáš Kočař. V závodě žen se představí Aneta Grabmüller a Štěpánka Bisová. Sezona vyvrcholí koncem září v italském Molvenu, které bude již podruhé hostit mistrovství světa XTERRA.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.