V belgickém Menenu se od 25. do 27. srpna závodilo o evropské tituly ve středním triatlonu, aquatlonu a aquabike. V elitních kategoriích reprezentovali Česko Pavel Wohl (12. místo ve středním triatlonu) a Šimon Koblížek (14. v aquatlonu). Mezi Age Groups si skvěle vedla Hana Kolářová, která bere zlato.

Pavel Wohl odjížděl do Belgie s vysokými ambicemi, na mistrovství Evropy ve středním triatlonu mířil do nejlepší sedmičky. Závod se mu ale nevydařil podle jeho představ. „Jsem na sebe naštvaný, protože jsem vůbec nemohl podat takový výkon, na jaký jsem byl připravený,“ vyprávěl.

Od plavecké části se trápil. „Na startu jsem se postavil nejhůř, jak jsem mohl. Po 20 metrech jsem dostal ránu do hlavu, po které jsem kolem sebe viděl jen hvězdičky. Úplně mě to ochromilo. Propadl jsem se do druhého balíku, který jsem pak odtáhl,“ popsal závod.

Z vody šel na 26. místě, během cyklistiky se ale posunul na 12. pozici. „Na kole mě přitom celou dobu bolela hlava. Nejel jsem naplno, watty jsem měl přibližně na 85 procentech očekávaného výkonu, ale i tak jsem se docela posouval dopředu. Zarazila mě ale také panelová cesta, po které jsme jeli asi tři kilometry a na které byly několikacentimetrové skoky. Vyrval jsem si na nich hrazdu. To bych na závodě takové kategorie neočekával.“

Závěrečný běh zakončil na 12. místě v čase 3:55:54. Vítězný Belgičan Louis Naeyaert byl o deset minut rychlejší. „Chtěl jsem dokončit kvůli hrdosti, jinak jsem ale měl celou dobu v hlavě, že je ten závod v háji a že bych ve výsledcích měl být někde jinde. Mířil jsem do nejlepší sedmičky.

Závodu ve středním triatlonu se zúčastnila také Hana Kolářová, která vybojovala zlato ve věkové kategorii 30-34 let!

V elitní kategorii se v Menenu představil také Šimon Koblížek, který nastoupil do aquatlonového závodu. Jediný český účastník obsadil 14. místo, čímž vylepšil své loňské umístění z Bilbaa o jednu příčku.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.