Africká mise Filipa Tlamky a Jakuba Marka pokračovala v pátek 19. května v Egyptě, kde se představili po startu v Maroku na druhém závodu Afrického poháru. Tlamka obsadil v Šarm aš-Šajchu 25. místo, Marek kvůli technickému problému na kole nedokončil.

V egyptském přímořském letovisku se závodilo na distancích sprint triatlonu. „Plavání se startovalo z vody, takže hned od začátku to byla celkem velká bitka. Od rána poměrně hodně foukalo, takže se plavalo ve vlnách. Z vody jsem lezl s asi dvacetivteřinovou ztrátou na první. Na kole se mi podařilo dostat do první skupiny,“ řekl Marek.

Cyklistická část byla poměrně členitá s ohledem na to, že se závodilo u moře. Foukalo směrem do kopce a z kopce proti, takže nebylo kde si odpočinout. V prvním kole jsem se zapracoval do skupiny, snažil se co nejvíce odpočívat a na otočky vyjíždět na první pozice, abych si pohlídal skupinu. Bohužel v nájezdu do druhého okruhu po otočce jsem stoupl ze sedla, ohnul patku a namotal přehazovačku, čímž pro mě závod skončil. Hrozně mě to mrzí, jelikož jsem byl na pozici okolo 12.-15. místa,“ uvedl Marek zklamaně.

Jediným českým reprezentantem v cíli tak byl Filip Tlamka, který závod dokončil na 25. místě. Na vítězného Matthewa Wrighta z Barbadosu ztratil dvě a půl minuty.