Šamorín opět přivítal světovou triatlonovou elitu, která se o víkendu 20.-21. května představila na Slovensku při mistrovství světa série CHALLENGE – The Championship. Tomáš Řenč obsadil v silném startovním poli 22. příčku, Lukáš Kočař závod nedokončil.

Závod se sice jel na vzdálenostech středního triatlonu, až do rána ale nebyla jasná vzdálenost plavecké části. Teplota vody totiž kolísala mezi 13 a 14 stupni. Závodníky ovšem nakonec čekala plnohodnotná plavecká část následovaná cyklistikou a během v neobyčejně vysokých teplotách.

Tomáš Řenč se od začátku závodu pohyboval okolo 20. místa, cílovou čáru pak překročil na 22. místě s časem 3:58:34. Lukáš Kočař po plavání zaujímal 22. příčku, krátce po začátku cyklistické části ale ze závodu kvůli celkové vysoké únavě odstoupil.

Čeští závodníci v kategoriích Age Group získali tři medaile. Michal Mogrovics bere zlato v kategorii nad 75 let. Lilly Zedníková má bronz v kategorii 40-44 let, Jan Rožek získal také bronz v kategorii 35-39 let.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na tomto odkazu.