Fantastické zakončení roku 2021 se podařilo českým triatlonistům na závodu Asijského poháru v Bahrajnu, kde v pátek 17. prosince zvítězil Radim Grebík a Jan Volár finišoval na 5. místě.

Grebík přitom po závodě Asijského poháru v Kataru už další start v tomto roce neplánoval. „Cesta do Bahrajnu vůbec nebyla v plánu. Rozhodnutí padlo až týden před závodem kvůli jedinečné možnosti vyjet potřebné body do světového rankingu,“ vysvětlil Grebík.

V Manámě se společně s Volárem postavil na start sprintu. „Závod se pořádal na jednom ze souostroví okolo hlavního města Manámy. Stejně jako v Dauhá to jsou všechno nově budované čtvrti a hodně věcí je ještě v procesu. Jinak pořadatelsky měli také vše suprově zajištěné a jako závodníci jsme měli perfektní zázemí,“ napsal přímo z Bahrajnu.

Pouze start se pořadatelům závodu nevydařil: „Start probíhal rozběhem z pláže, jenže polovina soupeřů odstartovala bez startovního pokynu. Problém byl v tom, že na místě chyběly blokovací čluny, a tedy již nebylo možné závod přerušit a start opakovat. Po chvíli to došlo i nám vyčkávajícím a vydali jsme se ostatní do malého zálivu, kde se plavání odehrávalo, stíhat. Pak už vše klapalo a ztrátu se mi podařilo smazat při dlouhém přeběhu do depa.“

Cyklistickou část absolvovali oba čeští závodníci v první skupině. Volár se pokusil o nástup, který mu ale nevyšel. Grebík si pak před příjezdem do druhého depa vypracoval klíčový náskok. „V mírném stoupání jsem si vytvořil rozhodující odstup pro poklidný průběh druhým depem. Tento odstup už se mi podařilo udržet po celou dobu běhu. Prvního vítězství v kategorii elite si moc vážím, je to super vylepšení bodového hodnocení,“ dodal český reprezentant.

Volár šel do běhu na třetí až páté pozici, v posledním ze tří okruhů se ale na jeho výkonu podepsalo horké počasí a finišoval tak na 5. příčce.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.