Dvě medaile vybojovali čeští reprezentanti v kategoriích Age Group na světovém šampionátu ve středním duatlonu, který se uskutečnil 7. května v dánském Viborgu. Petr Minařík bere zlato v kategorii M45-49, Rudolf Cogan je bronzový v M50-54.

Dánské město s malebným historickým centrem mělo světový šampionát hostit už na podzim loňského roku, konkrétně 2. října. Kvůli omezením spojeným s epidemií COVID-19 a obtížnému cestování byl ale celý závod POWERMAN odložen na květen.

Šampionát elitní kategorie i závodníků Age Groups se skládal z 10 km běhu v historickém centru města (4 okruhy), 60 km cyklistiky v kopcovitém okolí Viborgu (2 okruhy) a opět 10 km běhu.

Česko mělo na šampionátu dva zástupce. Petr Minařík vybojoval zlato v kategorii M45-49, když si s tratí poradil v čase 2:48:26. O svém vítězství rozhodl v závěrečném běhu, ve kterém se dostal na první místo a druhého Němce Gogolina porazil o 25 sekund.

Bronzovou medaili si z Dánska odvezl Rudolf Cogan, který závodil v kategorii M50-54. Také druhý český závodník se dokázal na medailové pozice posunout v běžecké části. Na vítězného Poláka Koniecznyho ztratil sedm minut a 26 vteřin.