O víkendu 7.-8. května 2022 se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnilo každoroční povinné školení rozhodčích a technických delegátů České triatlonové asociace.

Zúčastnilo se 24 rozhodčích, 6 bylo omluveno pro nemoc, 2 se zúčastnili s předstihem školení v Českých Budějovicích. Sobotní celodenní program by zaměřen na seznámení se se změnami v pravidlech pro rok 2022 a praktické procvičení jednotlivých bodů pravidel ČTA.

Zároveň jsem se letos zaměřili i na zvládání vypjatých situací. K odpolední části se připojili Tomáš Petr, technický ředitel ČTA, a Vladimír Malý, člen Rady ČTA, kteří zároveň promluvili k rozhodčím a poděkovali za jejich dosavadní práci. Sobotní program byl ukončen rozdělením rozhodčích na letošní sezónu a společnou fotografií.

V neděli pak pokračovalo školení pro hlavní rozhodčí a technické delegáty. Zaměřili jsme se na hlavní aspekty práce hlavních rozhodčích, způsob řízení rozpravy, řešení protestů, zrevidovali jsme stav vybavení ČTA, které je nezbytné pro závody Českého poháru, a nakonec jsme rozhodovali o rozhodčích, kteří se školení nemohli ze zdravotních důvodů zúčastnit.

Každý rozhodčí musí následně úspěšně napsat online test, který ověří znalosti pravidel a směrnice technické komise. Pro letošní rok jsme přivítali 4 nové posily, všechny z triatlonového prostředí – závodníci a pořadatelé.

Aktuálně tak máme 32 rozhodčích a technických delegátů. Cílem technické komise je nadále podporovat rozhodčí v aktivním působení v triatlonovém prostředí – aktivní závodění, pořádání závodů a v neposlední řadě i lektorská činnost v rámci konkrétních krajů.

Závěrem bych rád poděkoval Radaně Novákové, Denise Zobelt a celé komisi rozhodčích za pomoc s přípravou školení a za odvedenou práci po celý víkend. Tomáši Vokřínkovi za zajištění důstojného prostředí a nakonec Vladimíru Malému a Tomáši Petrovi za podporu akce a za motivaci rozhodčích. Kvalitu školení ocenil i Antonín Bauer, předseda ČTA.

Závěrem bych chtěl ještě znovu pogratulovat Gabriele Pohankové, Gabriele Rakové a Zoe Zdražilové k jejím úspěšným nominacím na závody Europe Triahlon v letošním roce. Náš kredit v Evropě stále roste!

Za technickou komisi ČTA, dne 14. května 2022

Petr Mužíček

Pokud vás zaujala náplň školení a chtěli byste se stát součástí našeho týmu, kontaktujte mě na e-mailu petr.muzicek@triatlon.cz