Po skvělých úspěších v Číně a Jižní Koreji uzavřela triatlonistka Tereza Zimovjanová svou cestu po asijských závodech Světového poháru 24. místem v Japonsku. V Mijazaki ovšem její výkon zásadně ovlivnily zdravotní problémy. Zvítězila Italka Bianca Seregniová.

Po zdravotních problémech, které provázely Zimovjanovou téměř celou sezonu, odletěla bojovat o body do olympijské kvalifikace do Asie, kde absolvovala celkem tři závody Světového poháru. Ani tady se jí ale nemoci nevyhnuly. Po skvělém 5. místě v čínském Čcheng-tu a senzační bronzové medaili v jihokorejském Tchongjongu tak obsadila 24. místo.

„Po Koreji jsem něco chytila a dneska jsem se vůbec necítila stoprocentně. Doufala jsem, že to bude v pohodě, ale před závodem jsem zvracela. Při něm jsem se nemohla pořádně nadechnout a nešlo mi sprintovat. Dneska to bylo hodně na morál. Teď budeme s trenérem řešit, jestli jet ještě na Světový pohár do Chile, který se koná za dva týdny, ale to bych se musela dát zdravotně hodně do kupy,“ řekla Zimovjanová.

Na olympijské distanci šla z vody na 27. místě se ztrátou necelé minuty na nejlepší plavkyně. Na kole pak jezdila ve skupině na 17. až 26. příčce, která si přivezla do druhého depa 45vteřinové manko. Z ní si pak Zimovjanová doběhla pro konečné 24. místo, když na vítěznou Italku ztratila 5 minut a 29 vteřin.