Česká reprezentace v olympijském triatlonu míří do francouzského Liévinu, kde se v sobotu 12. března uskuteční závod Evropského poháru. Premiéra tam čeká nejen některé závodníky, ale také nové reprezentační kombinézy od značky ATEX.

V Liévinu je opět připravena velká triatlonová show – závod v kryté areně, v jejímž středu vyroste plavecký bazén a cyklistickou i běžeckou část absolvují závodníci na tartanovém oválu. Česko bude reprezentovat hned 10 závodníků: Radim Grebík, Tomáš Zikmund, Filip Michálek, Tomáš Kříž, Filip Tlamka, Filip Václavík, Lukáš Juránek, Heidi Juránková, Dana Přikrylová a Michaela Štěrbová, která prožije svůj první reprezentační start.

To ovšem nebude jediná premiéra. Reprezentanti poprvé obléknou kombinézy v novém designu od značky ATEX. Jejich vzhled je inspirován národními barvami i logem České triatlonové asociace, které v sobě propojuje jednotlivé triatlonové disciplíny s národními prvky.

Tyto kombinézy budou k vidění pouze při reprezentačních startech, nebude s nimi možné nastoupit do závodů Českého poháru a Mistrovství ČR. Výjimku z domácích závodů budou tvořit pouze Evropský pohár juniorů v Táboře, Světový pohár v Karlových Varech a Mistrovství Evropy XTERRA v Prachaticích.

Přímý přenos Evropského poháru v Liévinu můžete sledovat na triathlonlive.tv.