Devátý a předposlední závod seriálu mistrovství světa v triatlonu hostil kanadský Edmonton. V chladných a náročných podmínkách se z vítězství radovali Jihoafričan Richard Murray a Britka Vicky Hollandová. Z českých reprezentantů se na start postavila dvojice Vendula Frintová a Jan Čelůstka.

V Edmontonu se bojovalo na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Panovalo chladné a deštivé počasí a není divu, že mnoho sportovců doslova mrzlo.

V závodě mužů se z českých reprezentantů představil pouze olympionik Jan Čelůstka, který ve světové konkurenci doběhl na 36. místě. Své druhé vítězství v závodě MS vybojoval Jihoafričan Richard Murray, který si připsal i cenný skalp úřadujícího mistra světa Javiera Gómeze. Španěl doběhl na druhém místě. Z bronzu se radoval další Španěl Mario Mola.

V ženském závodě startovala s číslem sedm nejlepší česká triatlonistka Vendula Frintová, která obsadila 21. místo. „Rozhodně nezapomenutelný závod. Šest stupňů, déšť a mnoho na kost promrzlých holek,“ komentovala Frintová náročný podnik na Facebooku.

Zvítězila Britka Vicky Hollandová před Florou Duffyovou z Bermud a třetí Australankou Gillian Backhousovou.

Posledním závodem seriálu triatlonového MS bude Grand finále v Chicagu 18. a 19. září.