Ve třetím závodě série World Cup, který proběhl tuto neděli v novozélandském New Plymouth, stály na startu i dvě české reprezentantky, Vendula Frintová a její mladší kolegyně Jana Macháčová. Bohužel, ani jedna z nich závod nedokončila.

Informace Jany Machačové vnesly do celé záležitosti více světla. Ženy, na rozdíl od svých mužských kolegů, absolvovaly plaveckou část závodu bez neoprénu. Tato skutečnost následně v kombinaci s chladem (15°C) a deštěm měla za následek totální prochladnutí některých závodnic. Jana Machačová opustila závod zkřehlá po dvou cyklistických okruzích. V medical tent jí následně naměřili tělesnou teplotu pouhých 34,5 stupně! Předpokládáme, že Vendulu Frintovou potkal podobný osud.

V ženském závodě se nakonec na stupních vítězek za sebou se vteřinovými odstupy seřadily Američanka Katie Zaferes, Joanna Brown z Kanady a Belgičanka Claire Michel.

Rozhodčí sbor si uvědomil špatně vyhodnocené podmínky při závodě žen a muže již pustil na start v neoprénech. Mezi nimi poté zvítězil Jihoafričan Richard Murray, čtvrtý muž olympijského závodu v Riu, druhý byl Američan Mathew McElroy a třetí domácí Ryan Sissons.