Domácí triatlonová sezona startuje velkolepým způsobem. Prvním pohárovým závodem tohoto roku bude legendární CZECHMAN Triatlon, na jehož start se v sobotu 3. června postaví přes 600 účastníků. Další stovky sportovců se ovšem zapojí do doprovodných akcí.

Hned dvě pohárové série odstartují už tento víkend na písníku Hrádek nedaleko Dolan – ikonický CZECHMAN Triatlon bude zahajovacím závodem Českého poháru v dlouhém triatlonu. Žákovský CZECHMAN Kid’s otevře Český pohár v krátkém triatlonu. Součástí programu jsou také doprovodné akce Family, Swim a Short, který je letos poprvé vyprodaný.

Nejsledovanějším startem víkendu ovšem bude závod ve středním triatlonu, při kterém se o cenný triumf popere tradičně skvělá konkurence, i když loňský vítěz Jakub Langhammer tentokrát na startu nebude. K hlavním favoritům se budou řadit Tomáš Řenč, Pavel Wohl, Pavel Hradil, Jan Šneberger, Jan Oppolzer, Petr Soukup a chybět samozřejmě nebude ani Petr Vabroušek.

„Czechman je pro mě srdeční záležitostí od doby, co jsem na něm byl v roce 2018 poprvé fandit jako divák. Tehdy bych neřekl, že bych jej někdy mohl vyhrát. To se mi povedlo při mém debutu v roce 2021. Po loňském zklamání ze třetího místa si letos chci spravit chuť,“ říká Wohl.

Také startovní listina závodu žen slibuje strhující souboj. Při neúčasti těhotné Simony Křivánkové, která zcela dominantně vládla Českému poháru v uplynulých letech, bude útočit na vítězství hned několik závodnic. Dosáhne na zlato Veronika Andrlová, Zuzana Pičmanová, která předváděla fantastické výkony v aquatlonovém poháru, Helena Kotopulu, nebo Barbora Besperát, kometa posledního roku?

Rozhodne se na tratích v okolí písníku Hrádek, kde závodníky čeká 1900 metrů plavání. Následovat bude 90km cyklistika rozdělená do dvou okruhů v okolí Lázní Bohdaneč a na závěr 21 km běh ve čtyřech okruzích.

Český pohár opět v plné síle

CZECHMAN zahájí nový ročník Českého poháru v dlouhém triatlonu. Následovat pak budou další čtyři závody – MORAVIAMAN (17. června, Otrokovice), SLOVAKMAN 226 (6. srpna, Piešťany), Triatlon Most (13. srpna) a Pilman (26. srpna, Žďár nad Sázavou).

Chvíli se přitom zdálo, že kalendář letos bude zahrnovat jen čtyři závody. Pořadatelé Triatlonu Most byli totiž v polovině dubna nuceni závod zrušit kvůli zcela zásadní rekonstrukci silnice na trati závodu. Na konci května ale vyslali do světa dobrou zprávu: Závodit se bude! Zázemí totiž přesunuli od jezera Matylda k jezeru Most, v jehož okolí našli novou, velmi rychlou cyklistickou trať.

Více informací o jednotlivých závodech najdete na webu cts.triatlon.cz.