Čeští triatlonoví rozhodčí dosáhli v krátké době na druhou prestižní nominaci. Po Petru Mužíčkovi, který bude působit na olympiádě v Paříži, se může na velkou akci těšit také Gabriela Raková, která se zúčastní Evropských her v Krakově.

Prestiž a renomé rozhodčích České triatlonové asociace rychle stoupá. Potvrzuje to druhá nominace českého zástupce na významnou mezinárodní akci v krátké době – Evropské hry v Krakově bude řídit Gabriela Raková, pro kterou to po loňském mistrovství Evropy v Mnichově bude už druhá velmi renomovaná akce.

Evropské hry se uskuteční od 21. června do 2. července a jejich hlavním centrem bude Krakov, závodit se ale bude celkem v 11 městech. Soutěžit se bude ve 26 sportech, z toho 18 olympijských. Očekává se účast až 7000 sportovců z 48 zemí.

Důkazem velmi kvalitní práce technické sekce ČTA je také možnost navýšení třídy mezinárodního rozhodčího, kterou nyní dostávají čtyři čeští zástupci: Gabriela Raková, Miloš Kmuníček, Petr Jalůvka a Petr Žák se budou moci zúčastnit říjnového školení v Srbsku. Dosud disponoval II. třídou mezinárodního rozhodčího jako jediný Čech Petr Mužíček.