Zuzana Pičmanová dokončila na Aquatlonu Praha 11 svou vítěznou jízdu Českým pohárem. Ve svém třetím závodě si připsala třetí vítězství, díky čemuž jasně ovládla také celkové pořadí. V závodě mužů triumfoval v neděli 23. dubna Matěj Hrdlička, celkové pohárové prvenství si už dříve zajistil Šimon Koblížek.

Český pohár v aquatlonu dospěl do svého finále. Po závodech ve Zlíně, Českých Budějovicích a Příbrami vyvrcholil v Praze, kde měli aquatlonisté poslední šanci na zisk pohárových bodů. Nejprve o ně plavali v 25m bazénu Sportovního centra Jedenáctka, kde je čekala 400m trať. Do běžecké části o délce 5200 m pak odstartovali Gundersenovou metodou v přilehlém Parku u Chodovské tvrze.

V bazénu si z žen nejlépe vedla Tereza Tučková. Talentovaná dorostenka plavala za 4:47, o dvanáct vteřin rychleji než Pičmanová. Ta se ale v běžecké části velmi rychle dostala do vedení, které si hlídala až do cíle. Díky jasně nejrychlejšímu běžeckému času zvítězila v čase 23:13. Druhá doběhla Kateřina Hadravová se ztrátou minuty a pěti vteřin. Bronz vybojovala Edita Pozlerová.

„Běželo se mi skvěle, ani jsem nemusela v závěru sprintovat a jen jsem si hlídala náskok,“ řekla Pičmanová, která si díky tomu zajistila i celkové první místo v Českém poháru v aquatlonu. Na kontě má závodnice TCV Jindřichův Hradec také první místa z Českých Budějovic a Příbrami, díky čemuž získala maximální počet 3050 bodů! „Je to krásný pocit. Ani jsem nedoufala, že bych mohla celkově vyhrát. Závody jsem šla v rámci tréninku a nijak jsem se na ně nepřipravovala.“

Mezi muži plaval jasně nejrychleji junior Matěj Hrdlička (4:17), který si tak vypracoval devítivteřinový náskok na nejbližší pronásledovatele. „Čekal jsem, že mě kluci seběhnou, což se ve druhém okruhu podařilo Matějovi Procházkovi. Ale asi to na začátku přepálil, takže brzy odpadl. Mně to naopak sedlo, takže jsem s výkonem hodně spokojený,“ vyprávěl Procházka, který zvítězil v čase 21:14. Druhé místo obsadil jeho týmový parťák z klubu ROAD2KONA Matěj Procházka, třetí příčku obsadil David Korous.

Celkové vítězství si už před pražským závodem zajistil Šimon Koblížek, který nasbíral potřebný počet tří startů. Před účastí v Praze tak dal přednost přípravě na aquatlonový světový šampionát, který se uskuteční 1. května v rámci multisportovního mistrovství světa na Ibize.

Výsledky

Aquatlon Praha 11, 23. dubna 2023

Muži: 1. Matěj Hrdlička 21:14, 2. Matěj Procházka 21:28, 3. David Korous 21:43

Ženy: 1. Zuzana Pičmanová 23:13, 2. Kateřina Hadravová 24:18, 3. Edita Pozlerová 24:23

Český pohár, muži: 1. Šimon Kobližek 2998, 2. David Korous 2765, 3. Robert Němec 2581

Ženy: 1. Zuzana Pičmanová 3050, 2. Edita Pozlerová 2836, 3. Kateřina Krátká 2764