Mistrovské tituly ve středním triatlonu pro rok 2019 si připsali Tomáš Řenč se Simonou Křivánkovou, kteří ovládli v sobotu 31. srpna závod Pilman. Ten byl zároveň předposledním dílem Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu.

K Pilské nádrži, kde na závodníky čekalo 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21 km běhu, se sjela vynikající konkurence. Na mistrovský titul chtělo útočit hned několik favoritů, mezi které patřili Tomáš Řenč, Petr Soukup nebo třeba Lukáš Kočař.

Jako první šel z vody Lukáš Kočař. Jen pár vteřin za ním ale byl Tomáš Řenč, Petr Soukup ztrácel dalších 45 vteřin. Lukáš Kočař pak na kole podával fantastický výkon a neustále svůj náskok na čele závodu navyšoval. Do druhého depa pak přijel s téměř sedmiminutovým náskokem.

V horkém počasí se ale jeho sen o mistrovském titulu začal rychle rozplývat. Nejprve přešel do chůze a pak ze závodu odstoupil. Na první místo se tak dostal výborně běžící Tomáš Řenč, který zvítězil v čase 4:22:08. Pro stříbro si doběhl se ztrátou čtyř a půl minuty Petr Soukup. Bronz patří Petru Cívelovi.

Závod žen měl jednoznačnou favoritku, kterou byla Simona Křivánková. Už z vody šla na první pozici s výrazným náskokem. A když si připsala nejrychlejší čas v cyklistické i běžecké části, bylo o jejím vítězství rozhodnuto. Cílovou branou proběhla v čase 5:03:06. Druhá Martina Novotná ztratila 23 minut, třetí Jana Candrová ještě o sedm víc.

Simona Křivánková si vítězstvím na Vysočině zajistila i celkové první místo v pořadí Českého poháru. V pořadí mužů je situace daleko zamotanější a o vítězi se rozhodne až při posledním závodě seriálu, kterým bude 14. září Klasik Duatlon Příbram.