Chorvatská vesnice Murvica ležící nedaleko Zadaru se stala na dva týdny domovem dorosteneckých a juniorských reprezentantů, kteří tu absolvují soustředění. Na jih Evropy s nimi odcestovala také část elitní reprezentace.

V Chorvatsku nabírá formu před blížícím se začátkem sezony celkem patnáct členů dorostenecké a juniorské reprezentace, kteří tu trénují pod vedením trenéra Jana Kubeše, Zbyška Zemana a také Jana Čelůstky. Do realizačního týmu patří i kuchař-triatlonista Vladimír Hrabec a fyzioterapeut Petr Soukup, jehož služby mohou mladí sportovci využívat.

Do Murvici odcestovali také elitní reprezentanti Tomáš Kříž s Filipem Tlamkou. „Nejstarší mládežničtí sportovci mají možnost trénovat s nimi, aby viděli, jak trénují eliťáci, získali novou motivaci a také viděli, kam mohou dál výkonnostně růst,“ říká koordinátor reprezentace Jan Čelůstka.

Pro trenéra Jana Kubeše je soustředění zároveň skvělou možností přípravy na blížící se závod Evropského poháru juniorů v Caorle (12.-14. května), při kterém budou závodníci vyjíždět pro své země místa na světový šampionát v Hamburku.

Při cyklistickém tréninku se sportovci věnují především najíždějí objemů, ale také práci na technice, aby nasbírali zkušenosti s jízdou ve skupině. Při plavání a na běhu už je kladen větší důraz na intenzitu.

Za plaveckými tréninky jezdí sportovci do Zadaru, kde je k dispozici dvanácti- a šestidráhový 25m bazén. Hned vedle něho se nachází tartanová dráha. Kolem celého areálu je pak z tartanu vytvořen další měkký okruh. Na delší běhy vyrážejí sportovci přímo z ubytování do blízkého lesa.

Ačkoliv v Chorvatsku panuje na duben neobvykle chladné počasí, přes den je přibližně 13 až 15 stupňů ve stínu, sportovce to v tréninku nijak neomezuje a soustředění tak probíhá podle plánu.