Úspěšné vystoupení mají za sebou terénní triatlonisté na mistrovství Evropy. Lukáš Kočař se stal vicemistrem Evropy. Štěpánka Bisová brala v kategorii do 23 let bronzovou medaili a Aneta Grabmüller obsadila mezi elitními ženami 4. místo.

Mistrovství Evropy v terénním triatlonu hostilo populární italské letovisko Riva del Garda. V okolí malebného jezera Garda čekalo na závodníky 1 km plavání, 20 km horského kola a 6 km běhu. Program evropského šampionátu otevřel již v pátek 8. září terénní duatlon. Terénní triatlon byl na programu v neděli 10. září.

Lukáš Kočař potvrdil roli favorita, když nestačil pouze na domácího Itala Michele Bonanciniho. Po plavání se Kočař pohyboval na konci prvního balíku. Na kopcovité cyklistické trati se ale osamostatnila trojice Bonancini, Dupras a Kočař. Právě zmíněný Ital získal před druhým depem mírný náskok, který se v závěrečném běhu stal rozhodující. Lukáš Kočař finišoval na druhém místě. Bronz bral Theo Dupras.

„Přestože je to letos moje druhé stříbro (po MS na Ibize), převládá u mě spíše zklamání. Do závodu jsem šel s jediným cílem, ale udělal jsem několik drobných chyb. Nechci hledat výmluvy, ale cítím, že má aktuální forma je lepší. Mrzí mě to, takových příležitostí moc není,“ uvedl po závodě Kočař.

V závodě žen jsme měli dvě želízka v ohni. V elitě bojovala o pódiové umístění Aneta Grabmüller. Mezi závodnicemi do 23 let Štěpánka Bisová. Po plavecké části byla Grabmüller ve vedení, ale v těsném závěsu za ní byly další tři závodnice. Mezi nimi i domácí favoritka Marta Mendittoová, která se suverénním způsobem ujala vedení a k duatlonovému titulu přidala i ten triatlonový. O dalších medailových pozicích se rozhodovalo až na běhu, Grabmüller v závěrečném finiši o bronz nestačila na nizozemskou závodnici Romy Spoelderovou a brala tak nepopulární čtvrté místo.

„Startovní pole bylo dneska hodně vyrovnané, doufala jsem v medaili, a nakonec mi na ni chyběl kousíček. Strašně mě to mrzí, nechala jsem na trati všechno, ale Nizozemka byla ve finiši silnější,“ neskrývala zklamání Aneta Grabmüller.

Závodnice do 23 let startovaly společně s elitními ženami. Štěpánka Bisová obsadila v celkovém pořadí 8. místo, což mezi třiadvacítkami znamenalo bronzovou medaili. „Ve vodě mě hodně překvapily vlny, málem jsem se tam utopila, ale říkala jsem si, že můj čas přijde na kole. To mi rozmluvila hned začáteční rovina, kde mě pobolívaly nohy a necítila jsem v nich vůbec sílu. Z výkonu na kole jsem hodně zklamaná, ale zase jsem na sebe zaběhla poměrně kvalitní běh, takže nezoufám a věřím, že v Molvenu si vše sedne a zajedu to, na co mám natrénováno,“ řekla Bisová.

České zastoupení jsme měli i v závodě age groups. V pátečním duatlonu ovládl svou věkovou kategorii Petr Cmunt, v nedělím triatlonu do své sbírky přidal bronz. Ivo Grabmüller obsadil v duatlomu 4. místo.

Výsledky triatlonu zde.
Výsledky duatlonu zde.