Kalendář České triatlonové asociace už má před sebou jen jediný závod. Tečku za sezonou udělá už tradičně Duatlon Žamberk, který se v sobotu 16. září uskuteční jako mistrovství ČR v krátkém duatlonu.

Už 33. ročník Duatlonu Žamberk uzavře domácí závodní sezonu. V krásném zámeckém parku, po úzkých stezkách a přírodním povrchu nejprve závodníci absolvují pětikilometrový běh. Po něm je čeká 20km cyklistická část, která se pojede ve dvou okruzích. Nově ale pořadatelé udělali trasu atraktivnější pro diváky, a tak závodníci zajedou až před Dům dětí SVČ ANIMO, kde jim mohou diváci fandit. Závěrečný 3km běh se pak znovu uskuteční v zámeckém parku, kde bude vybudováno také celé zázemí závodu.

Na startu bude mezi více než 230 přihlášenými závodníky hned několik obhájců minulých vítězství. K hlavním favoritům budou patřit Vojtěch Bednarský, ale také reprezentant v olympijském triatlonu Jakub Marek. V závodě žen budou na medaili útočit Tereza Svobodová, Michaela Mitisková nebo třeba dorostenka Edita Pozlerová, která i přes svůj mladý věk prokazuje vynikající výkonnost.

Součástí programu jsou také žákovské závody a 23. ročník Miniduatlonu pro nejmenší děti, který bude následovat od 12.30 hodin po hlavním závodě. Ten startuje v 11 hodin.