První červnový víkend byl pro české reprezentanty ve znamení evropských pohárů – zúčastnili se jich ve Španělsku, v Polsku a v Srbsku.

Evropský pohár, Kielce (Polsko), 2. června

Ze čtveřice českých mužů si nejlépe vedl Filip Michálek, kterému o kousek unikl postup do finále a obsadil celkové 39. místo: „Měl jsem v rozjížďce Brownleeho, takže se plavalo hodně rychle. Bohužel se mi nepovedl start, protože se zhouplo molo a nezvládl jsem se odrazit i rukama, jak jsem plánoval. Pak se mi povedlo z poslední pozice přeplavat na druhou stranu za ty nejlepší a z vody jsem šel kolem sedmého místa. Bohužel, jak jsem si hodně nandal na plavání, tak už mi nešlo sjet to na kole. Tak jsem udělal maximum pro to, abych šel na běh z co nejlepší pozice, takže jsem z té naší skupiny šel první do depa asi na osmém místě. Podařilo se mi doběhnout dva lidi, ale ve sprint finiši to nestačilo a ještě mě seběhli dva lidé z našeho balíku. Takže je z toho desáté místo v rozjížďce, přičemž z každé ze čtyř rozjížděk postupovalo sedm lidí a další dva lidé na čas.“

David Martin byl v rozjížďce 14. a celkově je 48., Šimon Michálek doběhl 19. a celkově je 77., Matěj Marek obsadil v rozjížďce 24. místo a celkově je 86.

Česká triatlonová asociace měla v tomto závodě i další výrazné zastoupení – hlavním rozhodčím byl Petr Jalůvka.

Tento závod v super sprintu dostal velmi nečekaný náboj – reprezentanti Velké Británie zde totiž bojovali o nominaci na olympijské hry. První místo obsadil Samuel Dickinson, vítěz Světového poháru z Karlových Varů 2019 porazil i třetího Jonathana Brownleeho.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Evropský pohár, Vigo (Španělsko), 1. června

Na španělském závodě ve sprint triatlonu bojovala o body do světového žebříčku Heidi Juránková, která čelila velké konkurenci domácích závodnic. Plavecká část jasně předurčila její konečné postavení v závodě – z vody vybíhala na 18. pozici a na stejné příčce také závod dokončila.

Zajímavostí je, že i když se podle webu triathlon.org závodilo při teplotě 34 °C, voda měla jen 14,4 °C.

Kompletní výsledky najdete zde.

Evropský pohár juniorů, Stříbrné jezero (Srbsko), 1. června

Nejlepší české umístění tohoto víkendu vybojovala Edita Pozlerová, která v super sprint triatlonu vybojovala 10. místo, když si účast ve finále bezpečně zajistila 4. místem v rozjížďce.

Účast ve finále těsně unikla Robertu Němcovi, který ve své rozjížďce dokončil na 10. místě, přičemž postupovalo devět nejlepších. Celkově mu tak patří 34. místo.

Závod bohužel nedokončil Lukáš Marek, který se nevyhnul velmi nepříjemné kolizi na obrátce a ze závodu odstoupil kvůli zranění ruky.

Výsledky závodu si můžete prohlédnout zde.