Velmi početná česká výprava se vydala na Evropský pohár do Řešova, kde v pátek 7. června závodilo hned devět českých triatlonistů. Tři z nich se probili do nejlepší patnáctky: Zikmund byl 12., Hrušková s Michálkem třináctí.

Na jihovýchodě Polska se závodilo na tratích sprint triatlonu. Jako první šly na start ženy. Výborný plavecký výkon předvedla Dana Přikrylová, která se pak dostala na kole do první cyklistické skupiny, před kterou jezdila v úniku Rakušanka Feuersingerová. Alžběta Hrušková byla členkou druhé skupiny. První balík přijel do depa se ztrátou 45 vteřin, druhý pak s mankem minuty a půl.

V běhu si pak obě české reprezentantky pořadí prohodily – Hrušková finišovala na 13. místě, Přikrylová na dvacátém. „S plaváním jsem spokojená, s kolem taky – držela jsem v první skupině. S čím nejsem spokojená, to je běh, kde to nebyl dobrý výkon. Ale jak jsem byla zraněná, tak bych těžké běžecké tréninky mohla spočítat na prstech. Doufám, že se to bude s každým závodem zlepšovat,“ řekla Přikrylová.

V závodě mužů nejlépe plaval Tomáš Zikmund, který šel z vody na 6. pozici. Na kolo nasedal jako čtvrtý, díky čemuž se dostal do první skupiny. V průběhu cyklistiky se do ní ale dotáhli i další závodníci, díky čemuž byli na čele se Zikmundem ještě Filip Michálek a David Martin.

Na technické trati ovšem došlo k ošklivému pádu, do kterého se dostal také Martin. A z první skupiny oddělil i Michálka. V běhu si zpočátku nejlépe vedl Michálek, který se posunul do nejlepší desítky, ale v závěru vysoké tempo neudržel a předstihlo ho několik závodníků včetně Zikmunda, který bral 12. místo.

„Z plavání jsem byl nadšený,“ líčil Zikmund. „Na kole jsme nejprve udělali osmičlenný balík, ale chyběl tam silnější cyklista, takže nás dojela další skupina, ve které se bohužel padalo. Tratě v Řešově jsou hodně technické – obrátky, úzká místa, cyklostezky. Na běhu mi pak chyběl ten správný drive, představoval bych si o půl minuty lepší čas, ale výsledkově to není ostuda.“

Hned za Zikmundem doběhl na 13. místě Filip Michálek: „Vyplaval jsem kolem dvacítky. Na kole jsem chytili excelentní cyklisty, takže jsme zpočátku jeli hrozné peklo, abychom se dotáhli na první skupinu. Bohužel mě pak z té skupiny zase oddělil pád, do kterého se připletl David – je obdivuhodné, že závod vůbec dokončil. V běhu jsem to tam poslal, ale pak na to doplatil. Jinak jsem s výkonem moc spokojený.“

A jak si vedli další Češi? Filip Tlamka bral 34. příčku, Jakub Marek byl 41., David Korous 42., Matěj Marek 45. a David Martin dobojoval po těžkém pádu na 49. místě.

Zdravotní problémy měl ale také Jakub Marek: „Na bójce jsem byl stažený pod vodu někým zezadu a hrozně jsem si nalokal, což byl s ohledem na kvalitu vody problém. Na kole jsme stahovali skupinu před námi, bohužel jsem se ale za jízdy z té rybníkové vody pozvracel a skupina byla pryč. Pak už jen křeče do břicha a snaha zajet alespoň nějaký výsledek a nevzdat.“

Kompletní výsledky závodu najdete zde.