Mistrovství Evropy a světový pohár v zimním triatlonu hostilo 18. února italské Asiago. V závodě žen si pro 8. místo dojela Aneta Grabmüllerová. Ondřej Petiška závod nedokončil. Závod ovládli ruští závodníci Pavel Andreev a Darja Rogozina.

Evropský šampionát se uskutečnil v novém formátu. Po úvodních 4 km běhu Grabmüllerová figurovala na 11. místě. „Bohužel tréninkový výpadek kvůli zánětu achilovky a covidu se na mém běžeckém výkonu hodně podepsal. Ale ani na kole jsem nebyla schopná smazat ztrátu, tak jak bych si přála,“ uvedla Grabmüllerová. Po prvních 6 km na lyžích Grabmüllerové patřilo 6. místo, ale v druhém běhu opět nabrala ztrátu, kterou již nebyla schopna dohnat.

„Nevím, zda jsem zvolila špatné pláště, ale v druhém kole, kdy sníh povolil, jsem neměla žádný grip, do kopců jsem musela s kolem běžet. Mrzí mě to, protože na kole většinou získávám,“ vysvětlovala Grabmüllerová. Po solidním výkonu na lyžích finišovala na 8. místě. „Je to výsledek, který neurazí, ale ani nenadchne. Nechala jsem na trati vše, ale na víc to dnes nestačilo,“ zhodnotila závod Grabmüllerová.

Ondřej Petiška v závodě mužů od začátku ztrácel a po druhém běhu se i s ohledem na zítřejší závod štafet rozhodl ze závodu odstoupit. Závod ovládl Rus Pavel Andreev. Mezi ženami dominovala Darja Rogozina.

Grabmüllerová se s Petiškou představí v závodě štafet, který odstartuje v sobotu v 9 hodin ráno.

Kompletní výsledky najdete zde.