Evropský šampionát a závod světového poháru v zimním triatlonu bude hostit italské Asiago. Závod elity se uskuteční v pátek 18. února 2022. V sobotu se pak na start postaví štafety a age group závodníci. Českým želízkem v ohni bude v závodě žen Aneta Grabmüllerová.

Stejně jako mistrovství světa se závod uskuteční v novém formátu. V italském středisku položeném v nadmořské výšce 1600 m na závodníky čeká dvojnásobná porce 4 km běhu, 6 km horského kola a 6 km běžeckého lyžování. Asiago není českým závodníkům neznámé, před dvěma lety zde slavili bronz ze štafety Aneta Grabmüllerová a Marek Rauchfuss.

Bronzová medailistka z nedávného mistrovství světa v terénním triatlonu Aneta Grabmüllerová se v Asiagu představí i letos. „Příprava nebyla optimální. Po konci letní sezony mě trápila achilovka, a pak jsem se nakazila covidem a musela vynechat mistrovství světa v zimním triatlonu,“ vysvětluje Grabmüllerová, proč nefiguruje ve výsledkové listině šampionátu v Andoře. „Žádné velké cíle nemám, ale poslední tři týdny už jsem se cítila líp a jsem připravená na trati nechat vše,“ dodává.

V kategorii mužů se představí Ondřej Petiška, který před dvěma týdny na mistrovství světa ovládl svou věkovou kategorii jak v zimním duatlonu, tak triatlonu. Společně s Grabmüllerovou se pak v sobotu postaví na start závodu štafet. V závodě mužů bude chybět vicemistr světa Marek Rauchfuss, který se již připravuje na letní sezonu na horských kolech.

Závod mužů odstartuje v pátek 18. února v 9 hodin ráno. Ženy se na trať vydají v 11:30. Závod štafet je na programu v sobotu 19. února v 9 hodin. Závod můžete sledovat online na www.triathlonlive.tv.