Dorostenecká reprezentace ve složení Heidi a Lukáš Juránkovi, Šárka Půstová, Filip Tlamka, Lucie Miklišová a Jakub Marek se zúčastnila v rakouském Kitzbühelu mistrovství Evropy, které se tradičně jelo na tratích super sprintu.

Na startu obou kategorií bylo okolo stovky závodníků, konkurence tedy byla obrovská. Ve čtvrtek se závodilo v semifinálových startech na trati 0,5-12-3,3. Pravidla závodu posouvala prvních 9 závodníků do „A“ finále, závodníky na 9. – 18. pozici do „B“ finále. Cíl naší výpravy byl alespoň jeden dorostenec a dorostenka do „A“ finále.

Bohužel toto se nám nepovedlo a v semifinálových rozjížďkách se nejlépe umístila Šárka Půstová a z 12. místa postoupila do „B“ finále, stejně jako Heidi Juránková ze 17. místa. V kategorii dorostenců to bylo podobné – Filip Tlamka postoupil ze 17. místa, Lukáš Juránek z 19. Kuba Marek se do „B“ finále těsně nevešel.

V těchto „B“ finálových závodech se českým závodníkům dařilo výrazně lépe. Heidi Juránková vyhrála, Šárka obsadila 12. příčku. Mezi dorostenci byl Lukáš Juránek pátý a Filip Tlamka na jedenadvacátém místě.

V daleko lepším světle se ukázala nedělní štafeta ve složení Heidi Juránková, Lukáš Juránek, Šárka Půstová, Filip Tlamka. Heidi závod skvěle rozjela a až do posledního běžeckého úseku se štafeta pohybovala v TOP 10.  V závěru jsme však nestačili a dokončili závod na celkovém 13. místě.

Dorostenecké ME ukázalo závodníkům, jak moc je ještě třeba pracovat, abychom dostali český triatlon na evropskou úroveň a byli více konkurenceschopní. Přesto si hodně cením umístění ve štafetovém závodě.