Tři české vlajky figurují ve výsledkové listině závodu Asijského poháru v uzbeckém Taškentu hned pod sebou. Radim Grebík obsadil v sobotu 9. října páté místo, Filip Michálek byl šestý a Tomáš Kříž sedmý.

Závod odstartoval pro české reprezentanty skvěle. Po 750 metrech plavání byl Grebík druhý, na kolo pak naskakoval v hustém dešti a velmi chladném počasí jako první. Michálek s Křížem vbíhali do depa jen o pár vteřin později na sedmé a osmé příčce.

Na kole Grebík jezdil ve vedoucí pětičlenné skupině, do které se dokázal dotáhnout i Kříž. Michálek tvořil s dvojicí dalších závodníků druhou skupinu. „Bohužel jsem měl pak defekt a musel jsem zastavit ve wheel stopu, cyklistiku jsem proto dojížděl sám za druhou skupinou,“ popsal Grebík nešťastný moment, který ho vyřadil z boje o vítězství.

Do druhého depa tak přijel s první skupinou jen Kříž, o 25 vteřin později seskakoval z kola Michálek. Grebík přijel se ztrátou přibližně 50 sekund, díky nejrychlejšímu běžeckému času se ale dokázal posunout na konečné 5. místo, z něhož ztratil na vítězného Maročana Badra Siwaneho 26 vteřin. Michálek dorazil do cíle na 6. příčce o dalších 20 vteřin později, Křížovi patří 7. pozice a ztráta ještě o 12 vteřin větší.

„Výsledkově to mohlo být lepší a zakončení sezony by bylo příjemnější, ale jsem spokojený s tím, jak jsem defekt ustál v hlavě, že jsem ještě vylepšil své postavení a posunul jsem se v pořadí,“ řekl Grebík.

Výsledky

Asijský pohár, Taškent (Uzbekistán), 9. října 2021

Muži: 1. Badr Siwane (Mar.) 55:32, 2. Maciej Bruzdziak (Pol.), 3. Vitalii Vorontsov (Ukr.) … 5. Radim Grebík (55:58), 6. Filip Michálek 56:18, 7. Tomáš Kříž 56:30

Kompletní výsledky najdete zde.