Novými mistry republiky v aquatlonu jsou po dramatických soubojích Filip Václavík a Veronika Novotná, kteří zvítězili v neděli 10. října na Aquatlonu Příbram. Středočeský závod byl zároveň druhým dílem Českého poháru v aquatlonu.

První část závodu se uskutečnila v Aquaparku Příbram, kde účastníci hlavního závodu nejprve absolvovali 400 metrů dlouhou plaveckou část. Běžecká část startovala v nedalekém areálu rybníka Hořejší obora, odkud se závodníci vydávali na 5km trať Gundersenovou metodou.

V závodě mužů byl nejrychlejším plavcem Matěj Marek, jen o vteřinu později ale dohmátli David Pluhař s Filipem Václavíkem. „Plavání bylo takové unavené, ve čtvrtek jsem absolvoval náročný trénink a ještě jsem ho cítil,“ líčil Václavík. „Do běhu jsem šel s tím, že bych se chtěl rychle dostat do vedení, vytvořit si náskok a udržet ho. Na první místo jsem se dostal poměrně rychle, po půl kilometru mě sice kluci doběhli, ale dařilo se mi stupňovat tempo, vytvořil jsem si až osmnáctivteřinový náskok a ten už jsem si pohlídal.“

Václavík zvítězil v čase 19:35, pro druhé místo si doběhl juniorský reprezentant Jakub Marek se ztrátou sedmi vteřin, který v těsném finiši porazil dalšího juniora Lukáše Juránka.

V závodě žen se odehrálo velké drama. Nejrychleji plavala juniorská reprezentantka Heidi Juránková, která se o dráhu dělila s Veronikou Novotnou. „Chtěla jsem se Heidi udržet, po dvou stech metrech se mi to ale vymklo z rukou a Heidi mi uplavala, takže jsem šla do běhu se ztrátou devíti vteřin,“ líčila příbramská závodnice, která se primárně věnuje modernímu pětiboji. „Myslela jsem si, že by bylo fajn Heidi doběhnout a pak běžet společně, ale ona to rozběhla rychleji, takže jsem raději držela svoje tempo. V posledním okruhu se mi ji pak podařilo doběhnout, ve finiši jsme svedli souboj o vítězství a nakonec jsem byla v cíli o krok dřív,“ popsala Novotná, která zvítězila v čase 21:51 a Juránkovou porazila o necelou vteřinu. Bronz patří Michaele Mitiskové.

Český pohár v aquatlonu bude pokračovat v sobotu 16. října v Českých Budějovicích.

Výsledky

Aquatlon Příbram, 10. října

Muži: 1. Filip Václavík 19:35, 2. Jakub Marek 19:42, 3. Lukáš Juránek 19:42

Ženy: 1. Veronika Novotná 21:51, 2. Heidi Juránková 21:52, 3. Michaela Mitisková 23:14

Kompletní výsledky najdete zde.