S jedním českým zástupcem se uskutečnil závod ITU Světového poháru v australské Mooloolabě, který proběhl v sobotu 14. března. David Martin vybojoval 35. místo.

Osmitisícové město na západním pobřeží Austrálie hostilo závod o distancích sprint triatlonu – 750 metrů plavání v oceánu, 20km cyklistika s nájezdem na okruh a následně čítající tři kola a nakonec 5km běh ve třech okruzích.

Po plavecké části šel český reprezentant, který až do roku 2018 závodil za Nový Zéland, z vody na 28. pozici. Na kole se pak vytvořila početná skupina, jejíž součástí byl i David Martin. Společně s největšími favority také vstupoval do běžecké části, kterou zakončil na 35. místě v čase 54:39. Zvítězil Novozélanďan Ryan Sissons v čase 51:50.