Dvě české reprezentantky se postavily v sobotu 6. července na start závodu mistrovství světa v Hamburku. Vendula Frintová obsadila 25. místo, Petra Kuříková byla 37.

V německém přístavním městě se závodilo na distancích sprint triatlonu – 750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu.

Vendula Frintová šla z vody na 34. pozici se ztrátou 25 sekund na čelo závodu. Petra Kuříková byla 14 míst a 10 sekund za ní.

V cyklistické části pak jezdila na čele osmnáctičlenná skupiny. Obě české reprezentantky přijely do depa ve druhém balíku na 20. až 45. místě – Vendula Frintová byla na jeho čele se ztrátou 1:19. Petra Kuříková pak v jeho druhé části s mankem o osm sekund větším.

Do cíle pak Vendula Frintová doběhla na 25. místě se ztrátou 2 minut a 2 sekund na vítěznou Britku Non Stanfordovou. Petra Kuříková finišovala jako 37. se ztrátou 2:51.

Výsledky

Mistrovství světa, Hamburk, 6. července

Ženy: 1. Non Stanford (V.Brit) 59:24, 2. Cassandre Beaugrandová (Fr.) +7, 3. Summer Rappaportová (USA) +19 … 25. Vendula Frintová +2:02, 37. Petra Kuříková +2:51