Rumunské Targu Mures hostí od 28. června do 7. července multisportovní evropský šampionát. V závodu v terénním triatlonu získali čeští reprezentanti dvě medaile.

Šampionát se koná v Transylvánii, kde se představí 3000 sportovců z 30 zemí v 6 sportech. Na programu jsou kromě terénního triatlonu ještě duatlon, aquatlon, terénní duatlon, střední triatlon a aquabike.

Závod v terénním triatlonu se uskutečnil v sobotu 29. června na distancích 1 – 23,4 – 6,2 km. V elitní kategorii si nejlépe vedl Jan Kubíček, který vybojoval 5. místo. Pavlína Vargová bohužel závod nedokončila. Petr Velíšek bral v kategorii U23 šestou příčku.

V závodech Age Groups získali čeští reprezentanti dvě medaile. Václav Zajíc zvítězil v kategorii M40-44 a Jaroslav Balatka vybojoval stříbro v kategorii M65-69.