Na umístění v nejlepší desítce dosáhli nejlepší čeští reprezentanti při Evropském poháru juniorů na slovinském Bledu, kde se závodilo v sobotu 3. září. Kateřina Hadravová byla sedmá, jen o příčku horší byl Šimon Michálek.

Na startovní listinu se dostalo hned patnáct českých reprezentantů. Ještě pár dnů před závodem přitom bylo složení české výpravy jiné. „Ze studijních důvodů se omluvila Dana Přikrylová. Ze zdravotních důvodů bohužel chyběl Jakub Marek, který se týden před akcí připletl do hromadného pádu v cyklistické části závodu Evropského poháru juniorů v Izworani,“ vysvětlil Jan Kubeš, trenér juniorské a dorostenecké reprezentace. Pouhý den před startem se pak českému týmu podařilo dostat na startovní listinu také Ondřeje Lemberku a Martina Kozojeda.

V nádherném okolí známého slovinského jezera se konal závod složený z jednoho plaveckého okruhu o délce 400 metrů, dvou cyklistických okruhů, z nichž každý měřil 6,7 km, a jednoho běžeckého okruhu o distanci 3,3 km. Nabitá startovní listina čítala 70 závodníků v každé kategorii.

„Z našich závodnic velmi dobře zaplavaly Katka Mičková a Emma Ryšávková, které z vody šly na 9. a 11. místě. Famózní jízdou a vůbec nejrychlejším časem na kole však Katka Hadravová smazala ztrátu po plavání a do běhu šla již jako nejlepší z našich. Dokončila na skvělém 7. místě následovaná Katkou Mičkovou na 12. místě. Další v pořadí byly 27. Jedličková, 37. Jarošová, 38. Ryšávková, 42. Fraňková, 46. K. Dvořáková a 58. P. Dvořáková,“ popsal závod juniorek Jan Kubeš.

„U juniorů pak předvedl nejlepší výkon Šimon Michálek, který z vody šel na 17. místě a podařilo se mu udržet v prvním balíku, ze kterého vybíhal spolu s nejlepšími. Nakonec dokončil na 8. místě. Po ne zcela vydařeném plavání se však díky dobré cyklistice a hlavně třetímu nejlepšímu běžeckému času probojoval na konečné 19. místo Jakub Homola. Další v pořadí byli 44. Korous, 48. Lemberka, 53. Plic a 66. Kozojed. Bohužel špatná silnice závodu si vybrala svou daň a Jakub Souček kvůli defektu nedokončil,“ popsal český reprezentační kouč.

Kompletní výsledky juniorů najdete zde. Konečné pořadí juniorek je na tomto odkazu.