Xterra Český pohár v terénním triatlonu má za sebou svůj předposlední závod. Ten se uskutečnil v neděli 28. července v Hradci Králové, kde zvítězili Vojtěch Bednarský a Lucie Cibulková.

Královéhradecký závod se uskutečnil v nejbližším okolí rybníku Biřička, kde na závodníky hlavního závodu čekalo 400 m plavání, 19 km na kole a 4 km běhu. Po dramatickém a divácky velmi atraktivním finiši urval v cílové rovince vítězství Vojtěch Bednarský, který se po dvou letošních stříbrných medailích dočkal té zlaté.

Jen těsně druhý doběhl Ondřej Petr. Na třetím místě se umístil Michal Francke se ztrátou přes minutu.

Mezi ženami kralovala suverénní Lenka Cibulková. Druhá Lenka Fanturová přiběhla do cíle se ztrátou tří minut a třetí se umístila zkušená místní rodačka Táňa Metelková.

Zajímavostí je, že krátkou trať easy se vzdálenostmi 150 m plavání, 9 km na kole a 1,5 km běhu pak zvládla i nejmladší účastnice, teprve sedmiletá Nikola Maivaldová, která si připsala výsledný čas 1:03,12 a v cíli se dočkala velkého aplausu.

Kompletní výsledky z Xterra Hradeckého terénního triatlonu najdete zde.