V mexickém Cozumelu tento týden probíhají finálové závody letošního Mistrovství Světa triatlonistů. Tituly Mistrů Světa již byly rozdány ve všech kategoriích juniorů a závodníků do 23let. Nejlepšího výsledku z mladých ČS závodníků dosáhl Ondřej Olšar v kategorii juniorů, kde obsadil výborné 12.místo!

Pro muže a ženy v kategorii ELITE je tento závod finálovým a nejlépe bodovaným (koef. 1,5) z celé série závodů WTS. Včera večer, půl hodiny před půlnocí našeho času se na start svého závodu postavila jediná česká reprezentantka, Vendula Frintová. Po náročném plavání v mořských proudech to z pohledu českého fanouška na velký úspěch nevypadalo. Vendula se nedostala do prvního cyklistického balíku 18 žen, který pronásledoval tři uprchlice a pohybovala se na čele velké skupiny závodnic zhruba na 25.pozici. Ztráta na první skupinu byla něco přes minutu. Po přezutí do běžeckých treter však spolu s Japonkou Ueda nasadily takové tempo, že postupně a nekompromisně předbíhaly jednu závodnici z prvního balíku za druhou. Druhým nejlepším běžeckým výkonem dne (právě za Japonkou) se Vendula Frintová probojovala až na fantastickou 6.pozici tohoto závodu, čímž se posunula na konečné 12.místo v celkovém pořadí MS! Mimochodem, Japonce tento výsledek spolupráce s Vendulou (5.místo) zajistil 3.místo v celkovém pořadí seriálu MS.

Dnes před půlnocí se na start svého závodu postaví i dva naši reprezentanti, Přemysl Švarc a Jan Čelůstka. Jejich snahu můžete sledovat na https://triathlonlive.tv/