Hned na dvou místech bojovali čeští reprezentanti o body do Světového poháru. Petra Kuříková se představila v ekvádorském Salinas, odkud veze 18. místo. Jan Čelůstka odcestoval Tongyeongu, kde vybojoval 22. příčku.

Petru Kuříkovou, která se vrací do velkých závodů po zranění, přivítalo v Salinas oblačné a větrné počasí. Plavání v moři komplikovaly i poměrně velké vlny. Z vody vylézala česká reprezentantka na 18. místě se ztrátou 43 vteřin na vedoucí Brazilku Lopezovou. V cyklistické části si Kuříková připsala 26. nejlepší čas, svým běžeckým výkonem pak patřila do top 10.

Celkově to Petře Kuříkové stačilo na čas 1:00:24 a 18. místo. Z vítězství se radovala domácí Elizabeth Bravo (57:48), pro kterou to bylo vůbec první vítězství v závodech Světového poháru.

Výsledky ze Salinas si prohlédněte zde.

V Jižní Korey čekalo na triatlonisty chladné počasí. To nejlépe vyhovovalo Francouzi Aurelienu Raphaelovi, který zvítězil v čase 52:00. Na čele byl už od plavecké části, po které na něj český závodník ztrácel ze 43. pozice 34 vteřin. Tomu ale skvěle vyšla cyklistická část, ve které zaznamenal čtvrtý nejlepší čas! V cíli pak Čelůstka ztrácel na vítězného Francouze minutu a osm vteřin – čas 53:08 mu zajistil celkově 22. místo.