Na čtrnáct dnů se domovem českých triatlonistů stal hotel PortBlue Club Pollentia Resort & Spa na Mallorce. Dorostenci, junioři i členové TOP teamu se budou na středomořském ostrově připravovat na blížící se hlavní část sezony.

Z elitního týmu do Španělska odcestovali Iveta Fairaislová, Lukáš Červenka, Ondřej Olšar a Jakub Powada. Spolu s TOP teamem se ale pod vedením trenéra Lukáše Vrobela připravují také junioři Alžběta Hrušková a Radim Grebík.

Zázemí našli v hotelu v srdci přírody s úžasným zázemím pro venkovní sporty a především cyklistiku. „Celý ostrov je protkán sítí kvalitních silnic a silniček klikatících se po celém ostrově, které jsou rájem pro silniční cyklistiku a zároveň nabízí rozmanité terény,“ říká trenér juniorského a dorosteneckého výběru Radek Eliáš. „Na mladé sportovce čeká dohromady 33 tréninkových jednotek, ve kterých absolvují 120 km běhu, 1 200 km na kole a 45 km plavání, k tomu ještě přidejme posilování. Regenerační a kompenzační profi servis bude zajišťovat fyzioterapeutka resortního centra OLYMP, která úzce spolupracuje s TOP teamem,“ dodává Radek.

Trenérský tandem Radek Eliáš a Martin Hotový ještě po tomto soustředění chystá setkání s mentorem a koučem Honzou Mühlfeitem, který bude k dispozici jak individuálně každému sportovci, tak i pro společné téma koncentrace na konkrétní sportovní výkon.

Text: Radek Eliáš, Milan Kulman, Martin Hotový