Na skvělé umístění dosáhly české juniorské reprezentantky na mistrovství světa! Emma Ryšávková vybojovala v Hamburku 15. místo, Kateřina Hadravová byla osmnáctá. Jakuba Homolu limitovaly dýchací problémy, s nimiž obsadil 63. místo.

Závodní program mistrovství světa v německém Hamburku odstartoval juniorskými závody, do kterých nastoupili ve čtvrtek 13. července také tři čeští reprezentanti. Na distancích sprint triatlonu v historickém centru města dosáhly v té nejlepší světové konkurenci na výborné umístění zejména české juniorky.

Emma Ryšávková položila základ svého úspěchu v plavecké části – z vody vybíhala jen vteřiny za nejlepšími přibližně na 6. místě, díky čemuž pak jezdila na kole ve druhé skupině, jíž se podařilo dostihnout malou vedoucí skupinku. Kateřina Hadravová přijela do depa ve své skupině s téměř dvouminutovou ztrátou. Ryšávková si pak doběhla pro konečné 15. místo. Hadravová dokončila o deset vteřin později na 18. místě.

Jakub Homola, který byl jediným českým zástupcem v závodě juniorů, se od první plavecké bójky potýkal s dýchacími problémy. Svůj boj dokončil na 63. místě.

„Obě reprezentantky bych chtěl pochválit za jejich velmi dobré výkony. Emma se odrazila k pěknému výsledku skvělým plaváním, na kole pak dobře pracovala ve skupině a v běhu podala velmi dobrý výkon. Katka se zase dokázala posunout k lepšímu výsledku kvalitním během, který ve startovním poli patřil rozhodně k těm rychlejším,“ řekl trenér mládežnické reprezentace Jan Kubeš. „Jakuba bohužel téměř od začátku limitovalo dýchání, což se s ním pak neslo celý závod a nemohl podat maximální výkon.“

Smíšené štafety U23 + junioři

Podruhé se junioři postavili na start v sobotu, kdy byla na programu společná smíšená štafeta kategorií do 23 let a juniorů. Česko reprezentovala čtveřice Jakub Marek, Kateřina Hadravová, Jakub Homola a Emma Ryšávková, která už se ovšem na trať nedostala. Během třetího úseku byl český tým ze závodu stažen kvůli dojetí o okruh.