První medaile této sezony jsou rozdány. V sobotu 18. ledna se ve slovenské obci Oravská Polhora uskutečnilo Mistrovství ČR a SR v zimním triatlonu. České tituly získali Pavel Jindra a Pavlína Vargová.

Společné mistroství ČR a SR se mělo původně uskutečnit v nedaleké Krušetnici, nakonec ale bylo přesunuto kvůli nedostatku sněhu. V Oravské Polhoře naopak našli triatlonisté výborně připravené tratě, na kterých absolvovali 3,6 km běhu, 9,8 km na horských kolech a 9,6 km na běžkách.

Na start se postavilo celkem 56 jednotlivců a 4 štafety. Nejrychlejším z nich byl Slovák Mário Košút, který trať absolvoval v čase 1:03:30. Jako třetí celkově proběhl cílem český závodník Pavel Jindra, který tak v redukovaném pořadí mistrovství ČR obsadil první místo a domů si odvezl titul českého šampiona za čas 1:06:18. Stříbrnou medaili získal Ondřej Petiška (1:08:05). Po běžecké části přitom dorazili oba závodníci do depa spolu, ale už při přezouvání se dokázal Jindra na čele osamostatnit a dál už svůj náskok jen navyšoval. Bronzovou medaili získal Bohumil Jahn (1:14:39).

Také v závodě žen proběhla jako první cílem slovenská závodnice. Margaréta Bičanová triumfovala v čase 1:13:51. Nejrychlejší Českou se stala Pavlína Vargová, která si do výsledkové listiny zapsala čas 1:21:28. Svým soupeřkám z českého mistrovství přitom utekla už při běžecké části a její náskok pak až do cíle narůstal. Druhé místo patří Michaele Matoušové, která za Vargovou zaostala o necelých devět minut. Bronz na Slovensku vybojovala Pavlína Jordánová (1:32:15).