Posledním letošním závodem série světového poháru kvadriatlonistů bylo mistrovství světa ve sprintu, které se konalo v německém Ratscheru. Češi si z něho přivezli hned několik medailí!

Na start se postavilo celkem 62 závodníků z devíti zemí, kteří změřili své síly v plavání  (0,75 km), cyklistice (20 km), jízdě na kajaku (4,6 km) a běhu (5 km). Čeští reprezentanti si z nejlépe obsazeného závodu sezóny odvezli dva tituly mistrů světa a tři stříbrné medaile. V celkovém pořadí mužů zvítězil Tomáš Svoboda. Mezi juniorkami zvítězila Magdaléna Koberová. Ta v celkovém pořadí mezi ženami obsadila páté místo. Stříbrné medaile získali Tomáš Behun v kategorii do 23 let, Leoš Roušavý v kategorii 40+ a Václav Sobotka v kategorii 50+.

V rámci závodu proběhlo rovněž vyhodnocení světového poháru pro rok 2018. Mezi muži zvítězil Tomáš Svoboda. Leoš Roušavý byl v celkovém pořadí mužů čtvrtý, v kategorii 40+ byl druhý. Mezi ženami obsadila Magdaléna Koberová druhé místo. Zvítězila v kategorii juniorek. Tomáš Behun byl v kategorii do 23 let druhý, rovněž tak Petr Mejzlík mezi muži 50+.

Text: Jiří Kobera