Evropský šampionát v dlouhém triatlonu přivítalo už tradičně nizozemské Almere, kde se představila také trojice českých reprezentantů. Na nejlepší výsledek dosáhl Jan Šneberger, který byl 15. Tomáš Řenč byl 17., Petr Cívela nedokončil pro defekt.

Na nizozemské pobřeží se vypravili společně s Janem Šnebergerem také Tomáš Řenč a Petr Cívela. Ve vodě si nejlépe z nich vedl Tomáš Řenč, který 3,8 km plavání zvládl za 51:17. O deset pozic později vbíhali do první depa jen kousek za sebou Šneberger s Cívelou.

„Do Almere jsem jel za chladným počasí, které mi sedí. Ale bylo extrémní teplo, při odpoledním běhu už téměř 30 °C. Dokonce se plavalo bez neoprenu, což bylo podle pořadatelů poprvé asi po 25 letech,“ řekl Šneberger, který byl spokojený s plaveckým výkonem. S tím cyklistickým už daleko méně: „Kolo bylo na prvních 20 km strašné. Místy hustá mlha, úzké cyklostezky, zatáčky, kostky… Ve druhém okruhu jsme navíc dojeli skupiny Age Groups, takže byla na trati spousta lidí. Trať jsem si nestihl projet a za neznalost zaplatil. Do druhého depa jsem přijel jako jeden z posledních, což bylo trochu demotivující,“ uvedl.

Na běhu se ovšem český reprezentant posouval úspěšně výsledkovou listinou vzhůru. „Zkusil jsem nastavit rozumné tempo kolem 4:10/km a držet co nejdéle. Ve vedru běželi rychle jenom vítěz a ještě jeden závodník. Zbytek z top 10 byl rád za maraton pod tři, což se těsně povedlo i mně. Na konci třetího okruhu ze čtyř jsem doběhl i Tomáše Řenče, který nebyl po zranění ve formě a už jen doklusával,“ řekl Šneberger, kterému patří 15. místo za čas 8:35:14.

Tomáš Řenč dokončil na 17. místě. Petr Cívela měl smůlu – už v úvodu cyklistické části ho potkal defekt a ze závodu odstoupil.

Kompletní výsledky najdete zde.